Перли — ввічливість королів: як правильно носити перлинні прикраси

З тих пір, як незрівнянна Коко Шанель відродила моду на перлинні ювелірні вироби, не вщухають суперечки про те, як правильно носити прикраси з перлів. Хтось побоюється стародавніх забобонів, лякають нас, що носити цей органічний дорогоцінний камінь — до сліз. Хтось переживає, що образ з перловими прикрасами легко додасть своїй власниці десяток-другий років. Ну а хтось просто захоплюється стильними луками Анджеліни Джолі та інших селебрітіз, зітхаючи, що вже вони-то точно знають, як носити перли.
Історія перлинних прикрас
Складно знайти людину, який був би байдужий до перловим кільцям або сережками.Трепетне ставлення до цього унікального каменя закладено навіть у нашій мові: недарма щось вишукане, справжній скарб, що виділяється із загального ряду однотипних предметів, що ми називаємо перлиною. Крім того, перли — це, мабуть, єдиний камінь, який не потребує обробки. Він народжується на світ, росте, прикріпившись до раковини. А коли приходить черга ставати прикрасою, ніяких додаткових маніпуляцій ювелір не проводить. Та й навіщо? Адже кожна перлинка — вже саме по собі досконалість.
З давніх часів прикраси з перловим намистом були неодмінними супутниками аристократів та осіб королівської крові. Перлами прикрашали вбрання, корони, навіть інтер'єри.
- Сива давнина. Перші згадки про це камені датуються ні багато ні мало 40 століттям до нашої ери.
- У стародавній Месопотамії жив король Персії, який володів згаданим скарбом.
- Згадується перли і в кожній з священних книг — від Тори до Корану.
- Улюбленою прикрасою перлинні аксесуари були і в стародавньому Китаї та Індії. В Індії це був самий справжній талісман, охороняє людей від злих духів, а також символ подружньої любові та вірності. А ось у Китаї перли символізував владу: у високопоставлених чиновників обов'язково була з собою маленька намистина. Намисто носив тільки сам імператор. Крім того, плюс до намиста його шапочку прикрашали 12 невеликих перлинок.
- У Стародавньому Єгипті найбільш відданою шанувальницею перлинних прикрас була цариця Клеопатра. Збереглися свідчення про її прекрасних сережках, в кожній з яких була вставка з найбільших на той час перлин. Правда, фатальна цариця на спір розчинила одну з них у вині і пригостила цим напоєм свого коханого Марка Антонія.
- Античність. У Стародавній Греції образ Афродіти, що виходить з морської піни, став символом неймовірної краси. Вважається, що, опинившись на березі, Афродіта труснула своїми розкішними волоссям. Впали на землю краплі виявилися перлинами, з тих пір считавшимися символом кохання і краси. А от у Стародавньому Римі перли взагалі був проголошений головною коштовністю.
- Середньовіччя. Незважаючи на те, що цей період справедливо називають «темними віками», чудова краса перлів дозволяє йому залишатися царственим каменем. Більш того, він проголошується символом Діви Марії, а згодом — і всіх матерів взагалі. Тепер ніхто не питає, як носити прикраси з перлів: вважається, що матері можуть носити її як завгодно. У будь-якому випадку це вбереже від лихого ока і їх, і їх малюка. Оригінально виглядають зачіски, прикрашені перлами, і неймовірної краси перлова вишивка.
- Відродження і Просвітництво. Ці епохи виявилися неймовірно важливими для поширення перлинних прикрас. XVI-XVII століття так і називають у Європі століття перлів.
- Тепер з чим носити перли замислювалися не тільки монархи, але і звичайні (правда, заможні люди. В цей час розквітає торгівля, не меншим успіхом користуються і грабежі — Європу буквально наводнюють різні перлинні прикраси. І якщо у людини було достатньо грошей, ніхто не міг заборонити йому носити аксесуари з молочними намистинами.
- Самою відданою любителькою перлів вважалася англійська королева Єлизавета I. Кажуть, що будь-який вихід королеви перед своїм оточенням не міг відбутися, поки на неї не надінуть сім перлинних ниток бус, кожна з яких була різною довжини, а найдовша спускалася до колін. Але і цього «перлової» Єлизаветі було мало: в колекції королеви збереглося більше 3000 суконь, розшитих перлами. Ось це відданість! Очевидно, «у спадок» така любов до молочних бусинам перейшла і до Єлизавети II. Навряд чи ви зможете пригадати, коли нинішня королева Великобританії з'являлася перед підданими без заповітної нитки бус.
- XVIII-XIX століття. Це час, коли мода на перли поступово спадає. Королівські особи воліють інші прикраси (зокрема, діаманти ). Але зате все більша кількість людей може собі дозволити добре виглядати, прикрасивши себе ниткою перлинних намист. І буржуазія цим активно користується! У той же час мода на великі прикраси проходить: шалений попит на перли призвів до жертв як серед пірнальників, видобувних устриць, так і серед самих молюсків. Збереглися дані, згідно з якими близько десяти тисяч молюсків розкривали і викидали, не знаходячи всередині них гарних перлин ідеальної форми. Гинули й люди. Тому єдина нитка на шиї — ось все, що залишилося тодішнім модницям.
- ХХ століття. Точніше, його середина — це перехід на використання культивованих перлів. Внаслідок звірячих способів видобутку популяція устриць значно скоротилася. Тому було прийнято рішення перейти на культивовані — тобто штучно вирощений перли. Ікони моди і стилю начебто Грейс Келлі або Жаклін Кеннеді, Одрі Хепберн і Мерилін Монро без втомилися прикрашають власні шиї і декольте впізнаваною перловою ниткою.
- Наш час. Наші модні сучасниці часто не готові використовувати в якості аксесуарів перлинні комплекти з намиста і сережок, а також вважають звичайні білі намистини нудними. І ось питання, як і з чим носити перлове кольє, знову, як і багато століть тому, хвилюють представниць прекрасної половини людства. Найбільший страх сьогодні — що перли старить свою володарку, що він підходить тільки Єлизаветі Другій і у виняткових випадках Анджеліні Джолі. Тим не менш, модні дизайнери розвіюють цей страх. І, треба сказати, досить успішно!
Топ-3 самих сучасних прикрас із перлів
Вибирати те чи інше ювелірні прикраси по своєму смаку і характеру — звичайно, право кожної жінки. Але сьогодні стилісти одностайні: якщо ви хочете носити перли і бути сучасною — краще всього зупинитися на одному з цих варіантів.
- Намиста або кольє. Одиночна нитка в стилі Елізабет Тейлор або вже не раз згадуваної королеви Єлизавети все-таки відходить у минуле. Норма тепер — вибирати намиста або коротше, або сильно довше класичних і поєднувати їх з ланцюжками, підвісками і кулонами.
- Сережки. Скромні або не дуже пуссети з перлинами різних розмірів або подвійні сережки-кульки — тренд, який активно просуває Анджеліна Джолі. В онлайн-мегамаркеті ювелірних виробів Gold.ua ви знайдете безліч подібних елегантних сережок. Але на зміну класичним кулькам круглим формам приходить так званий бароковий перли. Бароковий (від слова «бароко») — різновид перламутру абсолютно неправильної форми. Він не може і не повинен бути круглим або овальним. Вважається, що чим більше недосконала форма перлини, тим більше вона природна. Ну а про прагнення сучасного людства до всього природного ви, напевно, знаєте. Знайдіть сережки з невеликими бароковими перлинами — і ви зможете носити їх хоч щодня, якщо захочете. Вимог до такого «неправильного» перламутр набагато менше.
- Шпильки. Так, саме шпильки з перлинками сьогодні вважаються дуже і дуже популярними. Чим помітніше це прикраса, тим краще. Можна вибрати шпильку з однією великою перлиною або кількома поменше, можна прикрасити зачіску відразу декількома шпильками — вибір за вами. Зрозуміло, подібна розкіш доречна не на роботі, а на урочистому вечірньому виході. Але не варто переживати про те, що перлинні шпильки дуже оригінальні і більше підходять селебрітіз. Прикрасьте гладку зачіску цим аксесуаром — і від захоплених поглядів не буде відбою.
Як носять перли: 5 головних правил
Насправді, правил, звичайно, набагато більше. Але ці можна вважати і найбільш універсальними, і найсуворішими.
Правило № 1: особливому каменю — особливий випадок
Перли — не прикраса, яке доречно носити щодня. Це аксесуар, який надягає з нагоди. Спробуйте надіти перлове кольє на роботу або прогулянку з дитиною. А тепер зніміть. Правда, стало набагато краще? Кажуть, смак жінки проявляється не тільки в тому, щоб одягнути щось стильне, але і щоб вчасно зняти щось, зрозумівши, що цей аксесуар зайвий. У випадку з перлами це правило працює на всі сто.
Правило № 2: плюс, а не замість
Перли — аксесуар, тільки доповнює образ, а не єдина деталь у вашому луці. Це означає, що він повинен бути «в тему» до вашого наряду, макіяжу та взуття. Тут важливо знайти гармонію: перли не любить простих тканин, великих і дрібних візерунків, спортивного взуття і бойового розфарбування на обличчі. Контраст у всьому — не найкраще сусідство для перловых бус. Колір і фактура тканини, відтінки макіяжу і супутніх аксесуарів — у всьому має бути не кричуща модність, а стримана елегантність. Тільки тоді перлинні прикраси виступлять гідним, але неяскравим акцентом, та «зберуть» весь образ.
Правило № 3: максимум — одна прикраса за раз
Комплекти (їх ще називають гарнітурами), що складаються з кільця і намиста, намиста і сережок, залиште мамам і бабусям. І навчіть їх теж вибирати щось одне. Перли — підступний камінь. Необережно наділи стіна — й одразу перетворилися в Єлизавету Другу. Не в сенсі стали королевою, а просто стали сильно старше, соліднішою, більш недоступною. Якщо це не ваш план — зупиняйтесь на одному перловому прикрасі за раз. Немає нічого більш несучасної, ніж вигуляти відразу перлинні сережки і намисто ж кольє. Так, ми теж чули забобон: жінки, які носять перли не в парі, скоро стануть вдовами. Але мода не визнає забобонів і наполегливо вимагає діставати з заповітної скриньки тільки одна прикраса. Та і здоровий глузд, здається, теж.
Правило № 4: поєднували, поєднували так не высочетали
З якими камінням поєднується перли? Простіше і правильніше сказати, що ні з якими. Королівські перлини не терплять сусідства. З дорогоцінними рубінами, діамантами і сапфірами вони будуть конкурувати. А напівдорогоцінне каміння ризикують просто загубитися на тлі мінімалістичною елегантності перлів, геть здешевивши ваш образ. А ось з дорогоцінними металами перли поєднується відмінно. Так що і золото, і срібло можуть скласти йому чудову компанію.
Втім, як зазвичай, це всього лише рекомендації, а не суворі заборони. Якщо у вас тонкий смак і ви здатні поєднувати дуже різнорідні речі в одному ансамблі — значить, ви точно виділитися з натовпу. Пробуйте! Але не забувайте про розумною часткою критичного погляду на власний лук.
Правило № 5: будьте сучасніше!
У цьому сенсі може бути корисним рівняння на зірок. Подивіться, як сміливо носить зараз перли наша і зарубіжна богема! Довгі намиста, обгорнені в кілька разів навколо шиї. Плюс срібні і золоті ланцюжки різної довжини і товщини. Плюс підвіски та кулони. Можна додати ще стрічок. Можна носити намисто «задом наперед», прикрасивши ними не зону декольте, а спину (особливо якщо на вас плаття з глибоким вирізом ззаду). Носіть шпильки з перлами, прикрашайте їм одяг та аксесуари. Так ви зробите перли злегка «демократичніше» і сучасніше. Але при цьому залишите ефект розкоші і елегантності, який дарують вам круглі перли.
Як носити перли: корисні поради
Головна і єдина претензія сучасних модниць і дизайнерів до прекрасного перламутровому перлам — в тому, що він «занадто пафосний». Вони міркують так: якщо сьогодні ввечері вам потрібно приймати французького посла — мабуть, надіти перлів буде доречно. Але якщо це не ваша основна обов'язок?.. Що ж тепер, відмовитися від носіння цього дивного органічного каменю? Зовсім ні. Потрібно просто злегка знизити «градус пафосу», зробити образ більш демократичним.
По-перше, це не дозволить вам «забронзовіти» і не додасть десяток-другий років. А по-друге, ви хоронити мете тренд на природність, який зараз вже навіть не примха примхливої моди, а просто наше людське прагнення.
Зрозуміло, якщо ви переступили рубіж 40+ (а для когось і 45+), то цілком можете дозволити собі класику: вона буде легко поєднуватися з вашим статусом. Ну а якщо до згаданого рубежу вам ще крокувати і крокувати (рік, десять чи п'ятнадцять), то краще прислухатися до порад дизайнерів і продовжити собі молодість відлущуючий прикрас.
- Краще надіти довгі намиста, ніж короткі. Останні доречні як комірів на вечірніх нарядів і за умови, що у вас дуже струнка шия. А ось довга нитка відкриває політ для фантазії і візуально витягує, стрункішою фігуру. Накручуйте її в кілька разів, зав'язуйте на сайт — і ніхто не скаже вам, що перли старить.
- Краще поєднувати прикраси з одягом у стилі кежуал, ніж з урочистими сукнями з парчі та оксамиту. Ні, звичайно, маленьке чорне плаття ніхто не відміняв. Але чим простіше, навіть «більш недбало» буде ваша одяг, тим простіше буде виглядати перли — і тим молодше ви будете виглядати. Так що джинси, прості сорочки, светри грубої форми, водолазки — все це вітається в компанії з перловими прикрасами.
- Краще комбінувати перли з металом, а не каменями. Про це ми вже говорили, але не зайвим буде повторити. Перли плюс діамант — складне поєднання. А ось середньої довжини золотий ланцюжок і довга нитка перлів в одному образі виглядають набагато легше. Можна зіграти інакше: коротка нитка перлів плюс довга товста срібна ланцюжок — і елегантно, і демократично. Особливо на чорному тлі, наприклад, чорного топа і чорного ж піджака. Хочете уславитися зовсім легковажною? Прикрасьте намисто бантами або стрічками, додайте прикраси інших фактур. Сміливо? Так! Але і дуже молодіжно.
- Краще перебільшити, ніж недоробити. Немає сумнівів, скромна одиночна нитка перлинних намист виглядає зворушливо. Але ви цілком можете поєднувати п'ять, сім і більше ниток різної довжини, кольору і діаметра намистин, переплітаючи їх між собою. Вийде прекрасний аксесуар в стилі гранж, тобто заперечує загальноприйняті тенденції сучасної моди. Хочете заперечити до кінця? Надіньте такий «сорочий» аксесуар під вечірнє плаття. Хочете ще далі? Поєднуйте його з простої базової одноколірної футболкою або топом.
- Краще перлинні сережки з металевим ланцюжком, ніж без неї. Настав час перейти від бус до сережках. Пуссети з дрібними перлинами відмінно виглядають в будь-якій ситуації — хоч на роботі, хоч на вечірці. Правда, зазвичай вони вимагають якогось додаткового аксесуара. Одягати ще перли — табу, ви пам'ятаєте. А ось тонка або не дуже, але в міру довга ланцюжок зі срібла або білого золота буде дуже до речі. Вона може завершуватися кулоном або навіть одиночної великою перлиною — таке сусідство цілком допустимо. Не хочете прикрашати область декольте? Великі браслети або безліч тонких теж чудово підкреслять ніжність і сучасність перлинних цвяшків.
- Краще різнобарвний перли, ніж звичний кремово-молочний. Якщо експерименти з довжиною перлинних намист і додаванням металевих вставок приводять вас в жах, а модно виглядати хочеться, можете спробувати піти іншим шляхом. Замініть традиційне біле намисто на рожеве, зеленувате або навіть чорне. Щоправда, зовсім інший ефект? Багато стилісти впевнені: молочна перламутрова нитка повільно, але вірно йде в минуле. Тому розумніше комбінувати її з перлами інших відтінків або міксувати кольорові перли між собою.
- Краще один «коло» в образі, ніж тисяча. Перламутрові намистини найчастіше бувають правильної круглої форми. І якщо ви надягаєте перли, на цьому «круглость» образу повинна закінчуватися. Одяг в горошок або дрібний квітковий малюнок, здалеку нагадує цей самий горох, спідниці та сукні з оборками, створюють ефект «кола», круглі комірці, круглі шкарпетки у взуття — та хіба мало ще круглих елементів в одязі у нас! Ось така надмірна «круглость» — перший і найголовніший крок до перетворення себе в «красуню» без віку, таку собі нічого не розуміє в моді тітку. Візьміть собі за правило: перламутрові намистини набагато краще виглядають на тлі суворої геометрії. Це можуть бути комірці з яскраво вираженими кутами, V-подібний виріз, спідниця-олівець, плаття по фігурі і т. д. Головне — менше кіл!
- Краще прикрашена перлами одяг, ніж традиційна нитка середньої довжини. Екстремальний спосіб осучаснити образ — підібрати собі не звичні вироби начебто кольє або сережок. А звернути увагу на одяг і аксесуари, прикрашені перлами. Перлини на джинсах і светрах, топах і сукнях, туфлі і босоніжки, рюкзаках і сумках — все це зараз надзвичайно модно. А ви, з одного боку, носіть перли, а з іншого — робите це абсолютно оригінальним і непафосным чином!
-
Як бачите, правильно носити перли — ціле мистецтво. Але оволодіти ним не так складно. Головне — розуміти базові правила, звертати увагу на поради стиліста і придивлятися до зовнішності зоряних любительок перлів. Втім, не менш важливо слухати свою душу і зберігати молодість у серці. І тоді навіть саме стандартне перлове намисто зробить вас справжньою принцесою.
- Дзеркало душі: про що говорять жіночі прикрасипопулярні типажів Душа компанії Еко-активістка Принцеса Діана Міс світу Аккуратистка Законодавиця моди Дівчина-мотивація Про ще не стануть мовчати прикраси? Темперамент Чуттєвість, Пристрасність Успішність Імпульсивність Приналежність до субкультури І наостанокПовна версія статті
- Кругова порука: як змінюється зміст кільця в залежності від пальця, на який вона одягненаЗначення обручки на пальці Великий палець Вказівний палець Середній палець Безіменний палець Мізинець руки ЗначенняПовна версія статті